M***** U*****M***** U*****Les Ambassadeurs Hotel
İ***** T*****İ***** T*****Hilmi Beken
K***** Ö*****K***** Ö*****Adalya Elite Lara
İ***** S*****İ***** S*****Rosso Bilişim
Bilişim Topluluğu olarak amacımız, bilişime gönül vermiş ve bilişim sektöründe çalışan herkesi tek bir çatı altında toplayarak, hızlı iletişim sağlamak ve yaşadığımız problemleri aktararak daha hızlı çözüm bulmaktır.
Beni Hatırla! Şifreni mi Unuttun?
[Sosyal] Koaksiyel Kablo ile internet
İlker GÜÇ - [Sosyal] Koaksiyel Kablo ile internet İlker GÜÇ | 26.7.2017 | 3 Kez Yorumlandı | 3239 Kez Okundu
Merhaba Arkadaşlar Bugün bir firma cat kablosundan gelen sinyali koaksiyel kablosuna aktarıp diğer ucuna başka bir cihaz daha takıp interneti istediğimiz gibi verebiliyoruz dediler ve ürünü inceledim firmanin anlattığı kadarıyla ve kendi araştırmalarım sonucu uydu sinyali düşün bir frekans aralığında çalıştığı için internet sinyalini daha yüksek değerlerde verip bu şekilde internet paylaşımı yapılabiliyormuş. Sizin bu ürüne yorumlarınız nedir acaba bu sisteme  geçsem sıkıntı yaşar mıyım? Otelde kullanan yada bilen meslektaşlar varsa yorum yaparsa sevinirim

Merhaba,

 Aynı teknolojiyi, tesisimizde uzun süredir deniyorum. Herhangi bir sıkıntı, kayıp, vs.. yaşamadım. Tabi sadece sistem odam ile ofisim arasında. Yapıya gelecek olursak, aynı kablo üzerinden hem digital yayın izliyorum tvde hem de bir AP ile internete çıkıyorum. Gelen firmayı bilmem ama konuda ciddi tecrübesi olan bir firma var, isterseniz kendileriyle iletişime geçin. Aklınıza takılan soruları cevaplayabilirler.

Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

L***** E***** Ferko Ilgaz Mountain Hotel & ResortIT Manager

Merhaba;

Evet söyledikleri gibi koaksiyel kablo üzerinden internet alınabiliyor.Bu şekilde birkaç proje gerçekleştirdik.Ancak aşağıda belirttiğim hususlara dikkat ediniz.

1-Cihazlar masatipi cihazlar,eğer otel vb. yerlerde kullanacaksanız koyacak yer bulma konusunda sıkıntı yaşıyabiliyorsunuz.

2-Cihazların Poe üzerinden beslemesi yok,adaptör kullanmak zorundasınız.

3-Merkezi kontrol yazılımları yok,cihazları tek tek ayarlıyorsunuz.

4-Bence en önemli eksiği,roaming özelliği yok.

İyi çalışmalar.

T***** K***** Elegance Zayıf Akım SistemleriSahibi
Otel olarak aslında bir ihtiyacımız ise outdoor sistem dış kameralarımız da koaksiyel kablo üzerinden görüntü sağlanıyor orayada düşünmedim değil ama merkezi sistem yönetme konusuda dezavantaj

İ***** G***** Siam Elegance Hotels & SPABilgi İşlem Sorumlusu